W obliczu zmian klimatu prewencja liczy się bardziej niż kiedykolwiek

Sue Lowe, O.D., regularnie rozmawia z pacjentami - i wykracza to poza zwykłe sugestie, aby nosić okulary przeciwsłoneczne, odpocząć od oczu lub odwrócić wzrok od komputera na 20 sekund co 20 minut. Jej chodzi o środowisko.

"Oko jest wyjątkowym organem", mówi pacjentom. "Ma tylko 22 mm długości, ale jest podatne na powietrze, na promieniowanie UV, na wszystko, co znajduje się w środowisku".

Dla dr Lowe, która przewodniczy Komisji Promocji Zdrowia AOA, oznacza to udzielanie porad coraz większej liczbie pacjentów na temat skutków zmian klimatycznych. Zbiegając się z czerwonym alarmem Pekinu w sprawie zanieczyszczenia powietrza, nowe badania przeprowadzone przez Wilmer Eye Institute na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa wykazały, że wiele problemów z oczami, z którymi ludzie zmagają się obecnie, prawdopodobnie nasili się w wyniku globalnego ocieplenia.

Według liczb Badania wykazały, że zwiększona ilość cząstek unoszących się w powietrzu - z pożarów, zanieczyszczeń i innych zjawisk naturalnych - może być niezależnie związana ze zwiększonym bliznowaceniem rogówki, które uszkadza wzrok.

Badania przeprowadzono na kobietach w wiejskich częściach Afryki, gdzie kobiety często gotują przy ognisku. Nawet po kontroli innych czynników, które przyczyniają się do trachoma-associated bliznowacenia, cząstki z pożarów nadal powodowały zwiększone bliznowacenie.

oczy

Narodowy Instytut Oka przy Narodowym Instytucie Zdrowia również ostrzega przed skutkami zmian klimatycznych dla oka, skupiając się szczególnie na wzroście promieniowania UV i suchym klimacie, co prowadzi pacjentów już narażonych na suche oko do gorszych wyników.

Zastosowanie w świecie rzeczywistym Dr Lowe twierdzi, że leczenie schorzeń związanych ze zmianami klimatycznymi nie będzie wyglądało inaczej. Zwiększy się natomiast nacisk na profilaktykę.

  1. Pielęgnacja suchego oka
    Jak twierdzi, powszechne choroby oczu, takie jak suche oko i zaćma, mogą się zaostrzyć i nasilić w warunkach zmian klimatycznych. "Ważne jest, aby zawsze zadawać pytania pacjentowi: Czy mają suche, swędzące, piekące oczy?", mówi.Nawet jeśli odpowiedź brzmi nie, ona prowadzi je przez Ocular Surface Disease Index, listę 12 pytań, które mogą zdiagnozować suche oko nawet u pacjentów, którzy nie są obecnie niewygodne. "Następnie można leczyć, czy są objawy lub bez objawów," mówi. "Wkońcu wiemy, że oczy stają się bardziej suche z wiekiem.
  2. Spójrz poza oczy, aby dbać o oczy
    Dr Lowe często rozmawia z pacjentami o opiece nad oczami jest globalny. Oznacza to, że dbałość o oczy nie kończy się na okularach.Na przykład, często zaleca spożywanie omega 3 dla suchego oka i diety śródziemnomorskiej dla lepszego widzenia w ogóle. "Wszyscy będziemy musieli praktykować więcej opieki profilaktycznej w miarę upływu czasu," mówi.
  3. Sprawdzajwytrzymałość soczewek w okularach przeciwsłonecznych
    Nawet jeśli jej pacjenci mają okulary przeciwsłoneczne za 20 dolarów z drogerii, testuje je na mierniku UV, aby sprawdzić, jak dużą ochronę przed promieniowaniem UV naprawdę mają. Ponieważ narażenie na promieniowanie UV wzrasta wraz z utratą warstwy ozonowej, posiadanie wystarczającej i szerokiej ochrony będzie kluczowe. "Niektóre z tych oprawek są w porządku, a niektóre zdecydowanie nie" - mówi. "Rozmawiam o tym ze wszystkimi pacjentami."Jeśli soczewki mają niewystarczającą ochronę przed promieniowaniem UV, ona porozmawia z pacjentami o tym, jak osiągnąć lepszą ochronę w przystępnej cenie. W końcu, jak mówi, dla pacjentów często chodzi o wygląd, ale dla niej chodzi o zdrowie oczu - na długie lata.

Czytaj więcej na: http://v1p.pl/

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem okularów czy soczewek. Pokazujemy, że praca przed komputerem nie musi być męcząca, wystarczy umiejętnie dobrać okulary, które poprawią komfort naszej pracy.

Zadbaj o swój wzrok razem z nami.

Kontakt

kontakt@universalis.com.pl

Galeria