Mity na temat sportu i soczewek kontaktowych

Jak wszyscy sportowcy wiedzą, Twój wzrok jest jednym z najważniejszych aspektów poprawy Twoich wyników za każdym razem, gdy wychodzisz na boisko. Niestety, nie wszyscy są świadomi korzyści, jakie soczewki kontaktowe mogą zaoferować sportowcom w celu poprawy wyników na boisku.

W tym rozdziale odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące soczewek kontaktowych i sportu.

 

CZY MOJE SOCZEWKI MOGĄ ZAPAROWAĆ... LUB NAWET WYPAŚĆ?

Dzięki cudom technologii, jest praktycznie niemożliwe, aby soczewki kontaktowe wypadły, jeśli są prawidłowo założone. Przy odpowiednim dopasowaniu, soczewki kontaktowe powinny pozostawać na swoim miejscu prawie przez cały czas. Ale nawet w tych rzadkich przypadkach mrugnięcie kilka razy powinno sprawić, że soczewki wrócą na swoje miejsce. W przeciwnym razie, umyj ręce i delikatnie masuj powiekę lub przesuń soczewkę palcem i załóż ją ponownie.

soczewki

CO ZROBIĆ, GDY SOCZEWKA PĘKNIE LUB ZŁAMIE SIĘ?

W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe są wykonane z miękkiego i przepuszczalnego materiału, zaprojektowanego tak, aby z łatwością dopasowywał się do Twoich oczu. To sprawia, że soczewki kontaktowe nie mogą się złamać ani pęknąć.

CO JEŚLI DOSTANĘ W TWARZ PODCZAS NOSZENIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH?

Cóż, odpowiedź brzmi: nic (oprócz obolałego nosa lub kości szczęki). Soczewki kontaktowe są idealne do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów fizycznych i nie musisz się martwić, że odpadną lub zsuną się, gdy będziesz się ruszać lub pocić.

 

CZY BĘDĄ ONE MIAŁY WPŁYW NA MOJE WIDZENIE PERYFERYJNE?

Podczas gdy okulary mogą ograniczać Twoje widzenie peryferyjne, soczewki kontaktowe działają dokładnie odwrotnie. Soczewki kontaktowe całkowicie uwalniają Twoje oczy od wszelkich ograniczeń na boisku. Dają Ci szersze pole widzenia i widzenie peryferyjne, którego nie zapewniają okulary, a ponadto nie zaparowują, nie wypadają i nie pękają podczas aktywności fizycznej. Dla każdego rodzaju sportu, soczewki kontaktowe są lepszą opcją niż okulary.

 

CZY NOSZĄC SOCZEWKI BĘDĘ CZUŁ SIĘ NIEKOMFORTOWO?

Soczewki kontaktowe są bardzo wygodne. Przyzwyczajenie się do nich może zająć trochę czasu, ale większość ludzi zdaje sobie sprawę, że wszelkie problemy z komfortem odczuwane na początku stają się nieistniejące im dłużej je noszą.

 

GRAM NA SŁOŃCU, CZY TO WPŁYNIE NA MOJE SOCZEWKI KONTAKTOWE?

Szkodliwe promienie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce mogą być tak samo szkodliwe dla Twoich oczu, jak dla Twojej skóry.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem okularów czy soczewek. Pokazujemy, że praca przed komputerem nie musi być męcząca, wystarczy umiejętnie dobrać okulary, które poprawią komfort naszej pracy.

Zadbaj o swój wzrok razem z nami.

Kontakt

kontakt@universalis.com.pl

Galeria