Dlaczego przy pracy z komputerem warto korzystać z okularów antyrefleksyjnych?

Osoby, które pracują przy komputerze minimum cztery godziny dziennie powinny rozważyć zakup okularów antyrefleksyjnych. Nad okularami z antyrefleksem powinny zastanowić się także te osoby, które jeszcze nie narzekają na pogorszenie się ostrości widzenia.

Jakie cechy charakterystyczne ma powłoka antyrefleksyjna? Dlaczego warto sięgnąć po okulary nią pokryte?

Powłoka antyrefleksyjna powoduje poprawę kontrastu widzenia, kiedy pracujemy przed ekranem monitora. Refleksy świetlne, które bardzo szkodzą naszym oczom są dzięki niej znacznie mniej intensywne. Kolejną zaletą tej powłoki jest zwiększenie przejrzystości. O ile zwykłe szkła okularowe przekazują tylko maksymalnie siedemdziesiąt procent obrazu, o tyle szkła z powłoką antyrefleksyjną przekazują go niemal w stu procentach.

Jak jest zasada działanie powłoki antyrefleksyjnej?

Dzięki niej następuje zmniejszenie się źrenic. Sprawia to, że do oka trafia tylko niewielki promień świetlny. Dochodzi do pojawienia się na siatkówce oka krążków rozproszenia. Rozdzielczość widzenia zwiększa się. Dzięki temu widzimy bardziej wyraźnie niż wtedy, kiedy korzystamy z okularów bez antyrefleksu.

Czym jest powłowa antyrefleksyjna?

Zalety korzystania z okularów z antyrefleksem

Stosując okulary z antyrefleksem odbicie resztkowe przyjmuje barwę zieloną. Osoby, które będą patrzeć na naszą twarz nie będą widzieć naszych soczewek, a jedynie nasze oczy i oprawki okularów. Jest to dowód na to, że są one rozwiązaniem bardziej estetycznym od innych.

Powłoka antyrefleksyjna nie tylko dla osób pracujących przed komputerem

Okulary z powłoką antyrefleksyjną to dobre rozwiązanie także dla osób, które prowadzą samochód po zapadnięciu zmroku oraz dla osób oglądających programy telewizyjne. Warto jednak pamiętać, że powłoka antyrefleksyjna nie chroni naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy je chronić przed promieniami UV, musimy szukać szkieł z innymi powłokami. Powłokę antyrefleksyjną bardzo często łączy się z powłokami spełniającymi inne funkcje, na przykład antystatyczną.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem okularów czy soczewek. Pokazujemy, że praca przed komputerem nie musi być męcząca, wystarczy umiejętnie dobrać okulary, które poprawią komfort naszej pracy.

Zadbaj o swój wzrok razem z nami.

Kontakt

kontakt@universalis.com.pl

Galeria