Okulary i komputer

Jeśli chcemy sobie zapewnić maksymalny komfort pracy przy komputerze należy zapewnić sobie odpowiednie warunki do pracy dla oczu. Musimy mieć także ochronę za pomocą soczewek okularowych z powłokami antyrefleksyjnymi. Głównym zadaniem powłoki będzie usuwanie uciążliwych dla naszych oczu odblasków, które powstają na soczewce okularowej. To samo zjawisko widać na każdej szybie w naszym domu, w samochodzie czy na witrynach sklepowych.

Zalety powłok antyrefleksynych

Na pozbawionych powłokach soczewkach powstawać będą odbicia światła, które będą dla nas niekorzystne. Nasz mózg będzie się starał usuwać te niekorzystne zjawiska i dlatego będzie się pojawiać szybsze zmęczenie, znużenie czy też ogólne złe samopoczucie. Dlatego dobre powłoki antyrefleksyjne pozwalają na przesunięcie zasobów energetycznych w mózgu w pożądanym przez nas kierunku. Ostatnie nowości, gdy chodzi o ochronę oczu to pojawiają się powłoki, które gwarantują filtrowanie promieniowania niebieskiego. Mamy odkrycie, które informuje nas o tym, że będzie ono odpowiedzialne za wcześniejsze starzenie się oraz obumieranie komórek światłoczułych w plamce żółtej. Ta cześć siatkówki będzie odpowiadać za widzenie centralne, rozróżnienie kolorów oraz widzenia przestrzenne.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Dlatego istotna będzie ochrona oczu przed promieniowaniem UV oraz promieniowaniem niebieskim, które jest praktycznie wszędzie widoczne. Szczególnie będziemy z nim mieli do czynienia z monitorami LCD oraz LED. Zamawiając okulary do komputera niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku i jak wiele czasu będziemy spędzać przy komputerze musimy zadbać o to, by były one rzeczywiście dobrze przygotowane.

Wybór soczewek

Konieczne będą takie soczewki, które pokryte będą powłoką antyrefleksyjną, która będzie zwiększać komfort widzenia oraz pracy. nie będzie męczącego czy szkodliwego dla oczu odbicia światła od powierzchni soczewki. Jeśli intensywnie będzie się korzystać z komputera czy też tabletu należy wybrać takie soczewki, które będą również wspomagać wysiłek akomodacyjny. Korzystanie z urządzeń cyfrowych wpływa na naszą postawę ciała, która będzie nieprawidłowa. Dlatego właśnie warto zwracać uwagę na to, by mieć takie soczewki, które będą ochroną również dla naszego kręgosłupa, ponieważ zachowamy dobrą postawę.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem okularów czy soczewek. Pokazujemy, że praca przed komputerem nie musi być męcząca, wystarczy umiejętnie dobrać okulary, które poprawią komfort naszej pracy.

Zadbaj o swój wzrok razem z nami.

Kontakt

kontakt@universalis.com.pl

Galeria